A klónprogram májusban indult el, addig öt kisállat-tulajdonos fizette be az ötvenezer dollárt, hogy a cég másolatot készítsen kedvencéről. Nyolc héttel ezelőtt jött az első siker, akkor született meg egy bengáli anyamacskától a Tabouli és Baba Ganoush névre keresztelt kiscicapár. Lou Hawthorne, a cég igazgatója a héten mutatta be a két nőstény macskát, írja a BBC.
"A két kislány teljesen megegyezik. A kisfiam macskájának klónjai, és nem is lehetnék büszkébb rájuk. Gyönyörűek, egészségesek, erősek és bátrak, mint Tahini, aki a genetikai donoruk" - fogalmazott.
Az új eljárással Tabouli és Baba az elsők
Ez a vállalat hozta létre a világ első - CC (Carbon Copy vagy copycat) nevű - klónozott macskáját három évvel ezelőtt, amelynek bundája és természete is különbözött genetikai anyjáétól. Azóta a Genetic Savings & Clone kifejlesztett egy új eljárást, amelynek segítségével Tabouli és Baba megszólalásig hasonlít Tahinira, a donorra.
Az chromatinátviteli eljárást (a chromatin a DNS és a hozzá kapcsolódó fehérje együttesét jelenti) szabadalmaztatták, és az igazgató szerint sokkal biztonságosabb és hatásosabb módszernek mutatkozott, mint a hagyományos klónozási technikák.
Kritikusok szerint annak ellenére, hogy a kiscicák külsőre normálisnak látszanak, rejtett hiányosságaik lehetnek, amelyek esetleg az öregedés során, hónapokkal vagy évekkel később jelennek meg. Hawthrone garanciát vállal a másolt állatokért, visszavizeti klienseinek a pénzt, és ad nekik egy újabb klónt, amennyiben valamilyen genetikai hibát találnak kedvencükben.