A macska a kutya barátja
Akinek van macskája vagy kutyája, néha meglepődik: milyen különös dolgokra képesek az állatok. Viselkedésük számos tévhitet is táplál. Íme néhány kérdés és válasz, hogy jobban megértsd kedvencedet. | A macska
Miért dorombol?
Ezzel fejezi ki megelégedését: általában dorombol etetés, simogatás után. De egy sebesült vagy kölykedző macska is dorombolhat. Ez a kedves jeladás életének fontosabb pillanatait kíséri, és arra szolgál, hogy felhívja a figyelmünket!
Miért dörgölődzik az ember lábához?
Hogy megértsék, ő éhes, vagy mert egy kis simogatásra vágyik. De az is lehet, hogy az illatát szeretné éreztetni a koponyája két oldalán található mirigyekkel. Eképp jelzi, hogy része vagyunk a családjának!
Mire szolgál a bajusza?
A macska bajsza az idegrendszeréhez kapcsolódik és radarként működik. Segíti tájékozódását, informálódását a helyváltoztatásnál és a sötétben.
Magasról leesve miért esik mindig a talpára?
Belső fülének egyensúlyszerve zuhanáskor automatikusan vízszintes testhelyzetbe állítja. Így kevésbé sérülékeny, mint ha az oldalára vagy a hátára esne!
“Kutya-macska barátság”
Mit takar ez a megállapítás?
Régi közhely. Képzeljük csak el: egy pitbull meg egy házi cica... De ezt hagyjuk! Valóban vannak bizonyos fajták, amelyek képtelenek együtt élni. Ugyanakkor a közösen felnevelt macska- és kutyakölyök, vagy valamelyik faj felnőtt példánya a másik kicsinyeivel nagyon jól elvan, sőt nem egyszer elválaszthatatlan, örök barátság alakul ki közöttük. |